Andrarums kyrkogård
av Gert Lagerstedt

Kvarter 1

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum Anmärkning
Kvarter 1 Grav 6 Illstorp 1:23 Jöns Nilsson    18600302-19191208  
Kvarter 1 Grav 6 Illstorp 1:23 Margareta Nilsson  född Persdotter 18610526-19460113   
Kvarter 1 Grav 16 Illstorp 6:14 Anders Persson Franzén    18670501-19460216  
Kvarter 1 Grav 17 Agusa 1:26 Anders Nilsson   1818-  
Kvarter 1 Grav 17 Agusa 1:26 Kersti Nilsson  född Nilsdotter -18591114  
Kvarter 1 Grav 20 Illstorp 1:18 Ola Nilsson    18480514-19210601  
Kvarter 1 Grav 20 Illstorp 1:18 Hanna Nilsson  född Jönsdotter 18570917-19380316    
Kvarter 1 Grav XX Illstorp 7:25 Karl Kristansson Brolin   18610810-19250702  
Kvarter 1 Grav XX Illstorp 7:25 Anna Jeppsdotter Schmidt   18561106-19201214  
Kvarter 1 Grav 24 B Alunbruket Nils Nilsson Buus    18570228-19290314  
Kvarter 1 Grav 24 B Alunbruket Elna Nilsson  född Gustavsdotter 18540417-19200731   
Kvarter 1 Grav 25 Röddenhög Torp Nils Andersson Sjövall    18411110-19091223  
Kvarter 1 Grav 25 Röddenhög Torp Elsa Maria Andersson  född Lindgren 18440318-19270213   
Kvarter 1 Grav 25 Röddenhög Torp Emma Maria    18720229-18890524  
Kvarter 1 Grav 25 Röddenhög Torp Anna Kristina    18801027-18810116  
Kvarter 1 Grav 25 Röddenhög Torp Anna Betty    18820530-19040214  
Kvarter 1 Grav 25/6 Röddenhög Torp Annie Maria Berhardina Ahnfelt    18990422-19771224 Barnbarn till grav 25
Kvarter 1 Grav 26 Järstorp 2:1 Nils Persson    18670512-19270530  
Kvarter 1 Grav 26 Agusa 1:12 Emma Persson  född Andersson 18760922-19201228   
Kvarter 1 Grav 27 Agusa 1:12 Nils Olsson Palmqvist    18611214-19211213  
Kvarter 1 Grav 28 Agusa 1:22 Anton Palmqvist    18871209-19771124  
Kvarter 1 Grav 30 Agusa 1:18 Anders Håkansson    18670917-19430125 Syskon
Kvarter 1 Grav 30 Agusa 1:18 Hanna Håkansson    18700104-19230805 Syskon
Kvarter 1 Grav 31 Illstorp 9:7 Anders Nilsson    18521228-18800913  
Kvarter 1 Grav 32 Andrarum 7 Göran Andersson    18710226-19570916  
Kvarter 1 Grav 35 Illstorp 1:17 Emil Persson    18940320-19270822  
Kvarter 1 Grav 35 Illstorp 1:17 Anna Persson  född Olsson 18900122-19250406   
Kvarter 1 Grav 36 Illstorp 8:18  Harry Ernfrid Hansson    19230512-19330508 Syskon
Kvarter 1 Grav 36 Illstorp 8:18  Helga Teresia Hansson    19251217-19430512 Syskon
Kvarter 1 Grav 40 Alunbruket Jöns Petter Hallgren    18250506-18800222  
Kvarter 1 Grav 40 Alunbruket Jacobine Hallgren  född Hoff              18210828-18941229   
Kvarter 1 Grav 40 Alunbruket Augusta Nilsson    18900730-18910922  
Kvarter 1 Grav 41 Alunbruket Håkan Mårtensson (Klang?)   18471108-19240901 (?) Troligt men ej säker
Kvarter 1 Grav 42 Kristinehov 1:5 Gamlegård Syster Elvira Nilsson    19210727-19231218  
Kvarter 1 Grav 45 Kristinehov 1:5 Gamlegård och Illstorp 1:24 Herman Jönsson    18941127-19180612 Illstorp 1:23
Kvarter 1 Grav 45 Kristinehov 1:5 Gamlegård och Illstorp 1:24 Jöns Nilsson    18770402-19590926  
Kvarter 1 Grav 45 Kristinehov 1:5 Gamlegård och Illstorp 1:24 Anna Nilsson  född Olausson 18771208-19591126   
Kvarter 1 Grav 47,48,49 Lönshult 1:5 Ola Nilsson    18400513-19240718  
Kvarter 1 Grav 47,48,49 Lönshult 1:5 Anna Nilsson  född Johansdotter 18510221-19190312   
Kvarter 1 Grav 47,48,49 Lönshult 1:5 Maria Nilsson    18951111-19540806  
Kvarter 1 Grav 47,48,49 Lönshult 1:5 Nils Nilsson    18850528-1960217  
Kvarter 1 Grav 50 Agusa 1:2 Per Andersson    18260324-18790820  
Kvarter 1 Grav 50 Agusa 1:2 Hanna Andersson  född Jönsdotter 18400302-18840510   
Kvarter 1 Grav 50 Agusa 1:2 Nils    18731101-18740329  
Kvarter 1 Grav 50 Agusa 1:2 Anna    18621012-18621224  
Kvarter 1 Grav 51 Illstorp 7:21-22 Sillaröd 1:36 Magnus Olsson    18670306-19260127  
Kvarter 1 Grav 51 Illstorp 7:21-22 Sillaröd 1:36 Kristina Olsson  född Persdotter 18691124-19340408   
Kvarter 1 Grav XX Järstorp 2:1 Anders Andersson    18930521-19310113  
Kvarter 1 Grav XX Järstorp 2:1 Sigrid Andersson  född Jeppsson 18950704-19810711   
Kvarter 1 Grav 70, 71a, 71b Lönshult 1:5 Elof Nilsson    18860323-19610423  
Kvarter 1 Grav 70, 71a, 71b Lönshult 1:5 Johanna Nilsson  född Olsson 18870422-19731112   
Kvarter 1 Grav 70, 71a, 71b Lönshult 1:5 Hilding Elofsson    19131129-19920427  
Kvarter 1 Grav 71 Björnastad 1:8  Erik Nilsson    19290928-19610201  
Kvarter 1 Grav 71 Björnastad 1:8  Anna Margareta Ingeborg Nilsson    19240310-20030505   
Kvarter 1 Grav 71 Björnastad 1:8  Betty Linnéa Gunborg Aspegren  född Nilsson 19260923-2010   
Kvarter 1 Grav 72 Illstorp 1:24 Lars Andersson    18580804-19341005  
Kvarter 1 Grav 72 Illstorp 1:24 Bengta Andersson  född Hellstrand 18520703-19400926   
Kvarter 1 Grav 73 Djurröd 1 Magnus Magnusson    18070529-18780615  
Kvarter 1 Grav 73 Djurröd 1 H Hanna Månsdotter    18090308-18520422  
Kvarter 1 Grav 73 Djurröd 1 H Hanna Håkansdotter    18201128-18811030  
Kvarter 1 Grav 74 Saxhusa 3 Evald Hallkvist    19001001-19950425  
Kvarter 1 Grav 74 Saxhusa 3 Hulda Hallkvist  född Nilsson 18880605-19421011   
Kvarter 1 Grav 83 Agusa 1:50 Ola Arvidsson    18890204-19830723  
Kvarter 1 Grav 83 Agusa 1:50 Hanna Arvidsson  född Andersson 18880130-19580721   
Kvarter 1 Grav 83 Agusa 1:50 Anna Elisabeth Arvidsson    19141001-19320710  
Kvarter 1 Grav 93 Illstorp 8:15 Jöns Bengtsson    18610718-19411122  
Kvarter 1 Grav 93 Illstorp 8:15 Maria Bengtsson  född Isacsdotter 18640325-19540221   
Kvarter 1 Grav 93 Illstorp 8:15 Erik Albert Jönsson    18960124-19480330  
Kvarter 1 Grav 98/3-4 Sillaröd 1:32 John Edvard Svensson    18870620-18880328 Syskon
Kvarter 1 Grav 98/3-4 Sillaröd 1:32 Otto Ernst Svensson    18870620-18880701 Syskon
Kvarter 1 Grav 98/1-2 Sillaröd 1:32 Anders Nilsson    18210330-19010225  
Kvarter 1 Grav 98/1-2 Sillaröd 1:32 Elna Olsdotter    18230807-18951222  
Kvarter 1 Grav 98/5 Sillaröd 1:32 Ola Andersson    18550205-18760907  

Kvarter 2

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum Anmärkning
Kvarter 2 Grav 1 Andrarum 2:11 Sandalund Ernst Mårtensson    18951224-19881102  
Kvarter 2 Grav 2 Björnastad 2:1 Nils Olsson    18421008-18770810  
Kvarter 2 Grav 2 Björnastad 2:1 Ola Nilsson    18760113-18760517  
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 3:37 Johanna Persson    18800613-19560516  
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 3:37 Assar Persson    19140421-20000712  
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 3:37 Sonja Persson  född Palm 19200614-20101221   
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 10:2 Nils Andersson    18190504-18960314  
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 10:2 Hanna Nilsdotter    18231015-18810920  
Kvarter 2 Grav 3 Sillaröd 10:2 Karna Nilsson    185100303-18830423  
Kvarter 2 Grav 25 Sillaröd 3:19 Bernstrup Edvin Axelsson    19050225-19770211  
Kvarter 2 Grav 25 Sillaröd 3:19 Bernstrup Ebba Axelsson  född Nilsson 19100529-19910822   
Kvarter 2 Grav 25 Sillaröd 3:19 Bernstrup Karin Axelsson    19371230-19520102  
Kvarter 2 Grav 27 Björnastad 1:13 och Lönshult 2 Axel Olsson    18720310-19511005  
Kvarter 2 Grav 27 Björnastad 1:13 och Lönshult 2 Else Olsson  född Isacsdotter 18670205-19451105   
Kvarter 2 Grav 27 Björnastad 1:13 och Lönshult 2 Emmy Axelsson    18971121-19770228  Agusa 1:42
Kvarter 2 Grav 27/2 Björnastad 1:17 Isac Nilsson    18210207-18940216  
Kvarter 2 Grav 27/2 Björnastad 1:17 Karna Nilsdotter    18320919-18810611  
Kvarter 2 Grav 28 Lönshult 1:8 Ola Henriksson    18131211-18820929  
Kvarter 2 Grav 28 Lönshult 1:8 Ingar Henriksson  född Persdotter 18200827-18921030   
Kvarter 2 Grav 29 Blästorp Jöns Lundin    18750824-19290520  
Kvarter 2 Grav 30 Lönshult 2 (Torup 8:1 Vitaby) Hilding Hansson    19040223-19520604  
Kvarter 2 Grav 30 Lönshult 2 (Torup 8:1 Vitaby) Iris Hansson  född Axelsson 19070812-19890206   
Kvarter 2 Grav norr 30 Sillaröd 2:5 Per Nilsson    18530511-18821224  
Kvarter 2 Minnesstenen Åt minnet av forna arbetare vid Andrarums Alunbruk         
Kvarter 2 Grav 34 Blästorp 1:10 Göran Nilsson    18640104-19330824  
Kvarter 2 Grav 34 Blästorp 1:10 Hanna Nilsson  född Jacobsdotter 18620823-19460908   
Kvarter 2 Grav 36 Kristinehov Per Johansson (Buus?)    18520926-19390602  ?Troligt, ej helt säker
Kvarter 2 Grav 36 Kristinehov Hanna Johansson  född Andersdotter 18500518-19320618   
Kvarter 2 Grav 38 Kristinehov Trädgårdsmästarbostaden Carl Persson    18850305-19360228  
Kvarter 2 Grav 38 Kristinehov Trädgårdsmästarbostaden Agda Teolina  född Nilsson 18861027-19670807   
Kvarter 2 Grav 38 Kristinehov Trädgårdsmästarbostaden Karl Erik Persson    19190928-19630110  
Kvarter 2 Grav 39 Illstorp 7:20  Johan Silverberg    18651206-19370517  
Kvarter 2 Grav 39 Illstorp 7:20  Elna Silverberg  född Andersdotter 18620109-19330104   
Kvarter 2 Grav 40 Illstorp 1:27 och Saxhusa 2 Nils Mårtensson    18590123-19330705  
Kvarter 2 Grav 40 Illstorp 1:27 och Saxhusa 2 Bengta Mårtensson  född Isacsdotter 18570322-19460321   
Kvarter 2 Grav 40 Illstorp 1:27 och Saxhusa 2 Karna Mårtensdotter    18620406-19350429   
Kvarter 2 Grav 40/4 Illstorp 1:11 Per Isacsson    18390122-19330414  
Kvarter 2 Grav 42 Sillaröd 1:11 Anders Wollin    18630510-19331206  
Kvarter 2 Grav 42 Sillaröd 1:11 Anna Wollin  född Andreasdotter 18620914-19420127   
Kvarter 2 Grav 50 Sillaröd 1:13 Per Nilsson Brom    18610918-19400212   
Kvarter 2 Grav 50 Sillaröd 1:13 Ingar Nilsson  född Svensdotter 18511014-19360530   
Kvarter 2 Grav 51 Illstorp 7:35 Lars Jeppsson    18661226-19531031  
Kvarter 2 Grav 51 Illstorp 7:35 Kerstin Jeppsson  född Nilsdotter 18710303-19330524   
Kvarter 2 Grav 52 Illstorp 1:26 Olof Nilsson    18730122-19600328  
Kvarter 2 Grav 52 Illstorp 1:26 Bengta Nilsson  född Persdotter 18711013-19490816   
Kvarter 2 Grav 52 Illstorp 1:26 Olga Elvira Nilsson    19060503-19311220  
Kvarter 2 Grav 52 Illstorp 1:26 Edit Hildegard Nilsson    19011110-19320825  
Kvarter 2 Grav 53 Kristinehov 1:10 Johannes Jönsson    18810216-19201113  
Kvarter 2 Grav 53 Kristinehov 1:10 Ida Jönsson  född Schön 18840915-19750525   
Kvarter 2 Grav 53 Kristinehov 1:10 Lennart Jönsson    19130519-19410917  
Kvarter 2 Grav 55 Andrarum 2:4 Johan Grönlund    18631201-18451030  
Kvarter 2 Grav 55 Andrarum 2:4 Else Grönlund  född Persdotter 18610331-19350828   
Kvarter 2 Grav 55 Andrarum 2:4 Per Grönlund    18971115-19631006 Andrarum nya 6
Kvarter 2 Grav 56 Sillaröd 1:20 Ola Persson    18501022-19420528  
Kvarter 2 Grav 56 Sillaröd 1:20 Ingeborg Persson  född Gunnarsdotter 18480409-19311103   
Kvarter 2 Grav 57 Illstorp 1:26 Olof Nilsson    18950624-19600205  

Kvarter 3

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum
Kvarter 3 Grav 57 Illstorp 1:26 Anna Linnéa Nilsson  född Olofsson 19040628-19770302 
Kvarter 3 Grav 1 Kristinehov Förvaltarbostaden Johan August Fredrik Larsson    18680810-19630714
Kvarter 3 Grav 1 Kristinehov Förvaltarbostaden Dagmar Elisabeth Larsson  född Andersén 18710121-19280907 
Kvarter 3 Grav 3 Andrarum 14 Håkan Olsson    18221214-18870117
Kvarter 3 Grav 3 Andrarum 14 Anna Olsson  född Svensdotter 18250903-18991008 
Kvarter 3 Grav 20 Illstorp 9:6 Måns Håkansson    18500717-19260608
Kvarter 3 Grav 20 Illstorp 9:6 Anna Håkansson  född Mårtensson 18760219-19551030 
Kvarter 3 Grav 23 Lönshult 2:2 Nils Andersson    18170428-18891221
Kvarter 3 Grav 23 Lönshult 2:2 Bolla Andersson  född Jacobsdotter 18140702-18931020 
Kvarter 3 Grav 24 Kristinehov Kullstorp Lars Österlin    18200405-18900301
Kvarter 3 Grav 24 Kristinehov Kullstorp Ludvig Österlin    18630810-18790420
Kvarter 3 Grav 25 Illstorp 1:8 och Agusa 1:39 Per Nilsson    18511206-19320509
Kvarter 3 Grav 25 Illstorp 1:8 och Agusa 1:39 Bengta Nilsson    18450313-19220301
Kvarter 3 Grav 25 Illstorp 1:8 och Agusa 1:39 Hanna Nilsson    18871221-19900318 
Kvarter 3 Grav 34 Alunbruket Nils Nicklasson Saxberg    18340731-19100220
Kvarter 3 Grav 34 Alunbruket Bengta Nicklasson  född Andersdotter 18430812-18881004 
Kvarter 3 Grav 35/1 Illstorp 8:24 Anna Knöös    18660824-18890213
Kvarter 3 Grav 35/2 Illstorp 8:24 Nils Andersson Knöös    18340603-18890402
Kvarter 3 Grav xx Lönshult 2:3 Nils Bengtsson    18180727-18990329 
Kvarter 3 Grav xx Lönshult 2:3 Bengta Andersdotter    18240221-18900915 
Kvarter 3 Grav 39 Stråe 1:7 och 1:11 Lars Larsson    18510209-19420619
Kvarter 3 Grav 39 Stråe 1:7 och 1:11 Elsa Larsson  född Nilsdotter 18610428-19271216 
Kvarter 3 Grav 40 Stråe 1:6 Per Larsson    18880215-19710915
Kvarter 3 Grav 40 Stråe 1:6 Anna Maria Larsson  född Persson 18911221-18630330 
Kvarter 3 Grav 41/1-2 Illstorp Anders Olsson    18121016-18920221
Kvarter 3 Grav 41/1-2 Illstorp Bengta Mårtensdotter    18161026-18900929
Kvarter 3 Grav 40/3-4 Kristinehov 1:2 Sågmölletorpet och Stråe 1:4 Nils Allan Sundius    19270701-19860416
Kvarter 3 Grav 40/3-4 Kristinehov 1:2 Sågmölletorpet och Stråe 1:4 Signe Margit Sundius  född Persson 19300908-20090602 
Kvarter 3 Grav 42 Kristinehov Strömstorp Nils Jönsson    18531010-19240101
Kvarter 3 Grav 42 Kristinehov Strömstorp Anna Jönsson  född Johansdotter 18460730-19320416 
Kvarter 3 Grav 43 Alunbruket och Kristinehov Anders Åkerman    18130413-18900927
Kvarter 3 Grav 43 Alunbruket och Kristinehov Anna Åkerman  född Johansdotter 18400306-19210803 
Kvarter 3 Grav 43 Alunbruket och Kristinehov Matilda Olivia Åkerman    18710615-19561011
Kvarter 3 Grav 43 Alunbruket och Kristinehov Rut Ingeborg Levin  född Åkerman 19130827-20000126 
Kvarter 3 Grav 43 Alunbruket och Kristinehov Nils Oscar Levin    19070106-20041123
Kvarter 3 Grav 47 Illstorp 8:38 Sven Persson    18630903-19270206
Kvarter 3 Grav 47 Illstorp 8:38 Anna Persson  född Persson Björkman 18750506-19410429 
Kvarter 3 Grav 48 Illstorp 8:29 Nils Persson Björkman    18491215-19230416
Kvarter 3 Grav 48 Illstorp 8:29 Hanna Björkman  född Svensdotter 18470117-19350313 
Kvarter 3 Grav 63 Björnastad 1:9 Hanna Andersdotter    18570404-19401027

Kvarter 4

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum
Kvarter 4 Grav 1/1-4 Sillaröd 2:2 Per Svensson    18490413-19261206
Kvarter 4 Grav 1/1-4 Sillaröd 2:2 Bengta Svensson  född Svensdotter 18500314-18900706 
Kvarter 4 Grav 1/1-4 Sillaröd 2:2 Bengta Nilsson  född Nilsdotter 18530626-19421128 
Kvarter 4 Grav 1/1-4 Sillaröd 2:2 Ingrid Svensson    18840416-18841114
Kvarter 4 Grav 1/5-6  Sillaröd 2:2 Frida Svensson    18960122-19090412
Kvarter 4 Grav 1/5-6  Sillaröd 2:2 Mathilda Svensson    18850825-19460301
Kvarter 4 Grav 1/7 Heinge 14 Gunnar Svensson    19091116-19121119 
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Olof Nilsson    18900226-19650302
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Johanna Nilsson    18841024-19720421
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Olof Nilsson    18751021-18850218
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Valfrid Nilsson    18770303-18860715
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Emma Nilsson    18790315-18850409
Kvarter 4 Grav 2 Illstorp 9:7 Anna Nilsson    18820326-18850427
Kvarter 4 Grav 4 Djurröd 1 Johan Olsson    18761111-19610623
Kvarter 4 Grav 4 Djurröd 1 Kristina Olsson  född Carlsdotter 18720615-19590604 
Kvarter 4 Grav 7 Illstorp 1:15 Jöns Mårtensson Florin    18441226-19320930
Kvarter 4 Grav 7 Illstorp 1:15 Anna Florin  född Svensdotter 18520112-19350318 
Kvarter 4 Grav 7 Illstorp 1:15 Anna Florin    18750301-18930109
Kvarter 4 Grav  9/1-4 Illstorp 5 Måns Mårtensson    18521104-19080712
Kvarter 4 Grav  9/1-4 Illstorp 5 Elna Mårtensson  född Olsdotter 18590404-19431227 
Kvarter 4 Grav  9/1-4 Illstorp 5 Sven Månsson    18801010-18850903  
Kvarter 4 Grav  9/1-4 Illstorp 5 Olof Månsson    18850610-18851010
Kvarter 4 Grav 9/5 Illstorp 5 Elsa Månsson    18831020-19681208
Kvarter 4 Grav 10 Andrarum 2:11 Sandalund Truls Mårtensson    18350215-18970529
Kvarter 4 Grav 10 Andrarum 2:11 Sandalund Gertrud Mårtensson  född Jönsdotter 18360112-19010311 
Kvarter 4 Grav 11 Andrarum 2:11 Sandalund Hanna Trulsson    18620113-19311214
Kvarter 4 Grav 12 Illstorp 3 Nils Olsson    18680101-19350411
Kvarter 4 Grav 12 Illstorp 3 Ingrid Olsson  född Persdotter 18730313-19370411 
Kvarter 4 Grav 18/1 Björnastad 1:17 Elsa Alfhild Nilsson    19160412-19201005 
Kvarter 4 Grav 18/2-3 Andrarum 14 och Björnastad 1:17 Ola Lassesson    18630408-19290515
Kvarter 4 Grav 18/2-3 Andrarum 14 och Björnastad 1:17 Anna Lassesson  född Håkansdotter 18581126-18930314 
Kvarter 4 Grav 20/1 Andrarum 2:14 Ängavången Axel Hilding Håkansson    19041229-19420603 
Kvarter 4 Grav 20/1 Andrarum 2:14 Ängavången Nils Olsson    18970413-19680917
Kvarter 4 Grav 20/1 Andrarum 2:14 Ängavången Anna Gunborg Olsson  född Persson 19100711-19790416 
Kvarter 4 Grav 22 Illstorp 7:6 C o D och Illstorp 7:33 Nils Rickard    18280601-19180414
Kvarter 4 Grav 22 Illstorp 7:6 C o D och Illstorp 7:33 Sigfrid Rickard    18900215-19700116
Kvarter 4 Grav 22 Andrarum 2:7 Hans Jönsson    18231023-19080314
Kvarter 4 Grav 22 Andrarum 2:7 Elna Jönsson  född Olsdotter 18400106-18931015 
Kvarter 4 Grav 24 Illstorp 7:9 Nils Johansson    18630519-19440831
Kvarter 4 Grav 24 Illstorp 7:9 Anna Johansson  född Strömbeck 18660103-19390108 
Kvarter 4 Grav 25 Sillaröd 2:5 Nils Ragnvald Hilding Persson    19080320-19950115
Kvarter 4 Grav 25 Sillaröd 2:5 Astrid Elvira Persson  född Larsson 19110524-19430606 
Kvarter 4 Grav 26 Sillaröd 2:4 Anders Persson    18650331-19360121
Kvarter 4 Grav 26 Sillaröd 2:4 Elna Persson  född Nilsson 18760127-19611118 
Kvarter 4 Grav 26 Sillaröd 2:4 Ester Beata Ingeborg Persson    19120331-19350329
Kvarter 4 Grav 26 Sillaröd 2:4 Nils Oskar Persson    19100330-19790101 
Kvarter 4 Grav 28 Kristinehov Kuskahusen 2 och Andrarum 2 August Persson    18780327-19601005
Kvarter 4 Grav 28 Kristinehov Kuskahusen 2 och Andrarum 2 Helena Persson  född Brock 18850730-19591229 
Kvarter 4 Grav 28 Kristinehov Kuskahusen 2 och Andrarum 2 Hugo Viktor Persson   19230217-19370331
Kvarter 4 Grav 30/1-4 Andrarum 2:3 Svärjartorpet Mårten Göransson    18500807-19840730
Kvarter 4 Grav 30/1-4 Andrarum 2:3 Svärjartorpet Petronella Göransson  född Johansdotter 18371206-19150217 
Kvarter 4 Grav 30/1-4 Andrarum 2:3 Svärjartorpet Elna Mårtensdotter    18711126-18940701
Kvarter 4 Grav 30/1-4 Andrarum 2:3 Svärjartorpet Alma Charlotta Lembke  född Mårtensson 18820927-19540218 
Kvarter 4 Grav 30/5-6 Sillaröd 1:22 Arvid Mårtensson Wihlborg    18761023-19600308
Kvarter 4 Grav 30/5-6 Sillaröd 1:22 Alma Wihlborg  född Månsson 18910828-19650116 
Kvarter 4 Grav 32 Kristinehov Strömstorp och Sillaröd 1:19 Nils Persson Ek    18510201-19250415
Kvarter 4 Grav 32 Kristinehov Strömstorp och Sillaröd 1:19 Maria Leontina Persson  född Möller 18541012-19400426 
Kvarter 4 Grav 34/1-2 Sillaröd 3:22 Måns Krondahl    18680606-19350329
Kvarter 4 Grav 34/1-2 Sillaröd 3:22 Botilda Krondahl  född Svensdotter 18710423-19550419 
Kvarter 4 Grav 34/3-4 Sillaröd 3:22 Nils Ernst Krondahl    19051102-19720823
Kvarter 4 Grav 34/3-4 Sillaröd 3:22 Knut Albin Krondahl    19110113-19821202 
Kvarter 4 Grav 37 Andrarum 2:8 Kanintorpet  Sven Eriksson    18471119-19340525
Kvarter 4 Grav 37 Andrarum 2:8 Kanintorpet  Anna Eriksson  född Nilsdotter 18510227-18941020 
Kvarter 4 Grav 37 Andrarum 2:8 Kanintorpet  Alma Svensson    18891218-19730511 
Kvarter 4 Grav 40 Kristinahov Forsemölla H Olssons familjegrav    
Kvarter 4 Grav 40/5 Kristinehov Forsemölla Hans Olsson    18340125-19080819
Kvarter 4 Grav 40/5 Kristinehov Forsemölla Anna Olsson  född Olsdotter 18360613-18840922 
Kvarter 4 Grav 40/5 Kristinehov Forsemölla Johanna Elisabeth Olsson  född Lundberg 18440626-18980523 
Kvarter 4 Grav 40/6-7 Kristinehov Forsemölla  Elsa Hansson    18661210-18900208
Kvarter 4 Grav 40/6-7 Kristinehov Forsemölla Johanna Elisabeth Hansson    18650413-19460529
Kvarter 4 Grav 40 Kristinehov Forsemölla Olof Ohlssons familjegrav    
Kvarter 4 Grav 40/1-2 Kristinehov Forsemölla Olof Olsson    18690309-19370608
Kvarter 4 Grav 40/1-2 Kristinehov Forsemölla Anna Olsson  född Andersdotter 18720120-19400820 
Kvarter 4 Grav 41 Kristinehov Forsemölla Ola Hansson    17960227-18770316
Kvarter 4 Grav 41 Kristinehov Forsemölla Hanna Hansson  född Mårtensdotter 18050514-18820514 
Kvarter 4 Grav 42 Andrarum 22 Anders Andersson    18241118-18970219
Kvarter 4 Grav 42 Andrarum 22 Carin Hedvig Andersson  född Eriksdotter 18280522-18671227 
Kvarter 4 Grav 45 Lönshult 1:3 och Lönshult 1:10 Fritz Olof Jönsson    19220718-20031028
Kvarter 4 Grav 46 Kristinehov Alfred Ludvig Magnusson    18830313-19460618
Kvarter 4 Grav 46 Kristinehov Mathilda Magnusson  född Nilsson 18810612-19291228 
Kvarter 4 Grav 48 Kristinehov Forsemölla Johan Andersson    18691118-19440721
Kvarter 4 Grav 48 Kristinehov Forsemölla Bengta Andersson  född Månsdotter 18630426-19340128 
Kvarter 4 Grav 48 Kristinehov Forsemölla Augusta Elvira Haak  född Andersson 18960709-19740209 
Kvarter 4 Grav 50 Illstorp 1:20 Per Nilsson    18851202-19451230
Kvarter 4 Grav 50 Illstorp 1:20 Emma Augusta Nilsson  född Månsson 18851217-19650408 
Kvarter 4 Grav 51 Saxhusa 1 Lasse Persson    18230206-18971209
Kvarter 4 Grav 51 Saxhusa 1 Hanna Persson  född Håkansdotter 18250527-18950712 

Kvarter 5

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum Anmärkning
Kvarter 5 Grav 1 Illstorp 7:32 Jöns Andersson Nilsson    18650224-19520605  
Kvarter 5 Grav 1 Illstorp 7:32 Karna Nilsson  född Persdotter 18690701-19510502   
Kvarter 5 Grav 2 Blästorp 1:4 Anders Nilsson    18720928-19570629  
Kvarter 5 Grav 2 Blästorp 1:4 Anna Nilsson  född Nilsson 18800313-19500119   
Kvarter 5 Grav 2 Blästorp 1:4 Nils Anton Nilsson    19180502-20060504  
Kvarter 5 Grav 3 Illstorp 4 Johan Olsson    18760603-19540919  
Kvarter 5 Grav 3 Illstorp 4 Anna Maria Olsson  född Vahlström 18731122-19730623   
Kvarter 5 Grav 5 Andrarum 29:2 Otto Nilsson    18980111-19700617  
Kvarter 5 Grav 5 Andrarum 29:2 Alma Nilsson  född Olsson 19050410-19860220   
Kvarter 5 Grav 6 Illstorp 7:8 Per Larsson    18260304-19031023  
Kvarter 5 Grav 6 Illstorp 7:8 Mätta Truedsdotter    18261025-18960817  
Kvarter 5 Grav 7/1-2 Illstorp 8:15 Anders Svensson    18780330-19250510  
Kvarter 5 Grav 7/1-2 Illstorp 8:15 Berta Maria Svensson  född Nilsson 18830704-19250510   
Kvarter 5 Grav 7/3 Illstorp 8:15 Nils Viktor Andersson    19240312-19920926  
Kvarter 5 Grav 10 Illstorp 7 Hanna Persdotter    18670710-19450903   
Kvarter 5 Grav 11 Björnastad 1:5 Anders Olsson    18471111-18980709  
Kvarter 5 Grav 12 Kristinehov Nicklas Nilsson Hallkvist    18640304-19440615  
Kvarter 5 Grav 12 Kristinehov Karin Hallkvist  född Strömbeck 18500417-19291116   
Kvarter 5 Grav 12 Kristinehov Per Nilsson Sture    18721113-18970225  
Kvarter 5 Grav 13 Blästorp 1:12 Per Jacobsson    18590729-19300421  
Kvarter 5 Grav 13 Blästorp 1:12 Hanna Jacobsson  född Nilsdotter 18570923-19350914   
Kvarter 5 Grav 14 Agusa 1:33 Per Nilsson    18260322-  
Kvarter 5 Grav 14 Agusa 1:33 Elsa Nilsson  född Månsdotter 18260913-18980114   
Kvarter 5 Grav 15 Kristinehov Kuskahusen 2 Olof Nilsson Brom    18701206-19410125  
Kvarter 5 Grav 15 Kristinehov Kuskahusen 2 Hanna Nilsson  född Persdotter 18710127-19500928   
Kvarter 5 Grav 16/1-2 Illstorp 8:38 Per Svensson    18260123-18970801  
Kvarter 5 Grav 16/1-2 Illstorp 8:38 Kerstin Svensson  född Håkansdotter 18340416-19100210   
Kvarter 5 Grav 16/3 Illstorp 8:38 Anna Persson    18741218-19011121  
Kvarter 5 Grav 17 Andrarum 2:12 Anders Nilsson    18651203-19461231  
Kvarter 5 Grav 17 Andrarum 2:12 Bengta Nilsson  född Holmström 18711024-19420429   
Kvarter 5 Grav 17 Andrarum 2:12 Anna Östling    18990925-19920419  
Kvarter 5 Grav 19 Illstorp 7:34 Ola Jönsson    18680401-19510424  
Kvarter 5 Grav 19 Illstorp 7:34 Johanna Jönsson  född Persdotter 18660422-19360321   
Kvarter 5 Grav 19 Illstorp 7:34 Anna Jönsson    18990313-19751208  
Kvarter 5 Grav 21 Andrarum  Röddenhög Nils Erlandsson    18390330-18980709  
Kvarter 5 Grav 21 Andrarum  Röddenhög Anna Erlandsson  född Månsdotter 18401006-19061208   
Kvarter 5 Grav 22 Andrarum Långatvinga Ola Persson    18320122-19130312  
Kvarter 5 Grav 22 Andrarum Långatvinga Hanna Persson  född Andersdotter 18360916-18990517   
Kvarter 5 Grav 22 Andrarum Långatvinga Anders Persson    18740707-18980607  
Kvarter 5 Grav 23 Kristinehov Anders Månsson    18190806-18990907  
Kvarter 5 Grav 23 Kristinehov Hanna Månsson  född Johansdotter Buus 18430820-19270324   
Kvarter 5 Grav XX Illstorp 11:1 Karna Glans  född Nilsdotter 18660419-19511212   
Kvarter 5 Grav XX Illstorp 11:1 Anna Margit Olsson    19050118-19860905  
Kvarter 5 Grav 26 Stråe 1:4 Bengta Trulsson    18220304-18991226  
Kvarter 5 Grav 28 Illstorp 7:3 Nils Persson    18251026-18990514  
Kvarter 5 Grav 28 Illstorp 7:3 Margareta Persson  född Fredriksdotter 18300625-19200304   
Kvarter 5 Grav 28 Illstorp 7:3 Hanna Olsdotter    18580724-19331112   
Kvarter 5 Grav 29 Sillaröd 1:32 Magnus Oskar Persson    18870320-19350504  
Kvarter 5 Grav 29 Sillaröd 1:32 Jenny Maria Persson  född Jönsson 18870922-1940   
Kvarter 5 Grav 30 Illstorp 9:4 Ola Jönsson    18511207-19320608  
Kvarter 5 Grav 30 Illstorp 9:4 Hanna Jönsson  född Olsdotter 18531204-19300412   
Kvarter 5 Grav 30 Illstorp 9:4 Johanna Olsson    18810421-18981205   
Kvarter 5 Grav 30 Illstorp 9:4 Olof Olsson    18850802-19641223  Illstorp 9:5
Kvarter 5 Grav 31 Stråe 1:8 och Stråe 1:12 Johannes Bromé    18670420-19530406  
Kvarter 5 Grav 31 Stråe 1:8 och Stråe 1:12 Maria Kristina Bromé  född Rahn 18691111-19390422   
Kvarter 5 Grav 32/1-2 Illstorp 7:2 Anders Persson    18260126-19110607  
Kvarter 5 Grav 32/1-2 Illstorp 7:2 Hanna Persson  född Mårtensdotter 18370506-19271027   
Kvarter 5 Grav 32/3 och 5 Illstorp 7:2 Karl Johan Andersson    18691023-19231002  
Kvarter 5 Grav 32/3 och 5 Illstorp 7:2 Agda  Andersson  född Esbjörnsdotter 18730825-19571025   
Kvarter 5 Grav 32/4 Illstorp 7:2 Johanna Andersson  född Nilsdotter 18660907-19070822   
Kvarter 5 Grav 32/6 Illstorp 7:2 Hanna Arvidsson  född Lassesdotter 17980714-18860930   
Kvarter 5 Grav 34 Kristinehov Inspektorbostaden Dora Wilhelmina Groothoff    18700426-18760101  
Kvarter 5 Grav 35 Kristinehov 1:16 Verkaskolan   Nils Nilsson    18360905-18841009  
Kvarter 5 Grav 35 Kristinehov 1:16 Verkaskolan   Bengta Nilsson  född Månsdotter 18510804-19040725   
Kvarter 5 Grav 36 Kristinehov 1:16 Verkaskolan Nils Lindell    18780917-19361220  
Kvarter 5 Grav 38/1-2 Illstorp 11:1 och Illstorp 7:21 Nils Mårtensson    18420216-19321110  
Kvarter 5 Grav 38/1-2 Illstorp 11:1 och Illstorp 7:21 Bengta Mårtensson  född Persdotter 18420416-19190409   
Kvarter 5 Grav 38/3-4 Blästorp 1:9 Axel Andersson    18780720-19620107  
Kvarter 5 Grav 38/3-4 Blästorp 1:9 Hanna Andersson  född Nilsson 18770803-19460715   
Kvarter 5 Grav 38/5-6 Blästorp 1:9 Nils Axelsson    19020104-19801021  
Kvarter 5 Grav 38/5-6 Blästorp 1:9 Ester Axelsson  född Rydhagen  19090310-19800803   
Kvarter 5 Grav 39 Kristinehov Förvaltarbostaden Jacob Andersén    18410915-19160208  
Kvarter 5 Grav 39 Kristinehov Förvaltarbostaden Anna Mathilda Andersén  född Carlström 18480930-19330211   
Kvarter 5 Grav 39/3-4 Kristinehov Förvaltarbostaden Anna Tomasine Andersén    18690123-19470809  
Kvarter 5 Grav 39/3-4 Kristinehov Förvaltarbostaden Frida Ingeborg Andersén    18730903-19480222  
Kvarter 5 Grav 39/5 Kristinehov Förvaltarbostaden Thyra Henriette Ulfsparre  född Andersén  18770602-19610827   
Kvarter 5 Grav 39/6-7 Kristinehov Skoghem Christian Vilhelm Johan Sylvester Saxtorp    18821118-19680912  
Kvarter 5 Grav 39/6-7 Kristinehov Skoghem Vera Elsa Gudrun Saxtorp  född Andersén 18910324-19801224   
Kvarter 5 Grav 39/6-7 Kristinehov Skoghem Åke Christian William Saxtorp    19160428-19170415  
Kvarter 5 Grav 40 Kristinehov 1:16 Verkaskolan och Alunbruket Bengt Månsson Norlin    18570921-19331008  
Kvarter 5 Grav 40 Kristinehov 1:16 Verkaskolan och Alunbruket Johanna Norlin  född Sjölin 18650809-19410301   
Kvarter 5 Grav 41 Alunbruket Johan Håkansson Bus    18181013-18850130  
Kvarter 5 Grav 41 Alunbruket Signe Håkansson  född Pettersdotter 18170514-18891004   
Kvarter 5 Grav 42/1-2 Djurröd Kullahus Håkan Olsson    18270113-19000520  
Kvarter 5 Grav 42/1-2 Djurröd Kullahus Anna Olsson  född Bengtsdotter  18330705-19130602   
Kvarter 5 Grav 42/3-6 Djurröd Kullahus Hanna Håkansdotter    18570417-18881215   
Kvarter 5 Grav 42/3-6 Djurröd Kullahus Elna Håkansdotter     18590127-19420916  
Kvarter 5 Grav 42/3-6 Djurröd Kullahus Ola Håkansson     18640903-19000228   
Kvarter 5 Grav 42/3-6 Djurröd Kullahus Nils Håkansson    18670315-18950215  

Kvarter 6

Kvarter Grav Gård Namn Flicknamn Födelsedatum-Dödsdatum Anmärkning
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Nils Månsson    18210724-18991017  
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Hanna Månsson  född Persdotter 18270819-19130927   
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Måns Nilsson    18490722-19271108   
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Elna Nilsdotter    18471204-19330415  
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Anna Nilsdotter    18691121-19441228   
Kvarter 6 Grav 1 Alunbruket Johanna Nilsdotter    18740909-18541121  
Kvarter 6 Liggande sten vid 1 Alunbruket  Måns Nilsson    17890417-18400623 föräldrar till Nils Månsson grav 1
Kvarter 6 Liggande sten vid 1 Alunbruket  Elna Persdotter    17890127-18660126 föräldrar till Nils Månsson grav 1